Міжнародна діяльність

Інститут веде активну міжнародну діяльність у членстві міжнародного консорціуму зі зсувів, що діє під егідою ЮНЕСКО. Інститут в особі директора Трофимчука Олександра Миколайовича представляє Україну у зазначеному консорціумі і координує участь українських установ і організацій у діяльності цього міжнародного товариства. На ІV Світовому форумі зі зсувів (Любляна, Словенія) Інститут отримав сертифікат визначного світового центру (World Centre of Excellence) по зниженню зсувонебезпеки.

Інститут приймає участь у грантах міжнародних та зарубіжних організацій, у проектах розвитку управління навколишнім середовищем в Україні (район басейну р. Дніпро) (1994-2003 рр., Канада), зі створення Українського центру менеджменту Землі і ресурсів (1999-2004 рр., США), європейські проекти INTAS (2000-2003 рр.), TEMPUS (2012-2015 рр.), проекти Міжнародного консорціуму зі зсувів. В рамках виконання програми українсько-канадського співробітництва на основі дистанційного зондування Землі з космосу та ГІС-технологій створено унікальну регіональну інформаційну систему екологічного менеджменту.

Щороку співробітники інституту беруть участь у роботі міжнародних організацій, комітетів, рад та виступають з доповідями на міжнародних конференціях, симпозіумах, семінарах тощо.

Співпраця інституту:

  • договір з Актюбінським науково-дослідним геологорозвідувальним нафтовим інститутом (Казахстан).
  • інститут є співзасновником інституту NATO Advanced Study Institute (Албанія), діяльність якого спрямована на розвиток теорії кодування і криптографії.
  • інститут є співзасновником Міжнародної громадської організації „Товариство Україна-Чорногорія”, що створена з метою розвитку національно-культурного співробітництва, обміну досвідом в галузі освіти різних рівнів, співпраці між науковими та навчальними установами, культурними, мистецькими організаціями та поширення інформації про Україну в Чорногорії та про Чорногорію в Україні.
  • директор О.М.Трофимчук є членом Міжнародного товариства з механіки ґрунтів і геотехніки.
  • укладено договір про співробітництво з Інститутом Марії Кюрі Склодовської в Любліні (Польща) щодо спільної наукової, методичної, організованої та практичної роботи з впровадження засобів технологічної підтримки процесів контролю якості навчання в системі вищої школи та створення спільної віртуальної Міжнародної Лабораторії Інформаційних технологій в системі забезпечення якості в освіті.
  • укладено договір про співробітництво з Інститутом океанології Болгарської АН в рамках спільного українсько – болгарського проекту науково-технічного співробітництва «Розроблення макету геоінформаційної системи космічного моніторингу екологічного стану морських вод у портах і на судноплавних шляхах українського сектору Чорного моря»;
  • укладено договір про співробітництво інституту з кафедрою Математичного Моделювання Католицького Університету ім. Яна Павла ІІ в Любліні та з Інститутом Математики Національної Академії Наук Білорусії.