З глибоким сумом і скорботою сповіщаємо, що 14 липня 2023 року Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України поніс велику втрату. На 80-му році життя не стало головного наукового співробітника Биченка Миколи Миколайовича.

Від нас пішов досвідчений фахівець, чесна і щира людина, турботливий сім’янин і добрий товариш.

Свій трудовий шлях Микола Миколайович розпочав в 1958 році робітником на ряді підприємств м. Києва. З 1964 по 2002 рік працював в інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, після цього до 2010 року була робота в науково-дослідних організаціях РНБО України, викладав у Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського з 2010 до 2020 року. З 2010 року по теперішній час був головним науковим співробітником в Інституті телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України.

Микола Миколайович – доктор технічних наук, старший науковий співробітник. Автор більше 170 публікацій, у т.ч. 12 монографій, учбових посібників і 8 винаходів.

Основні напрямки наукових досліджень: інформаційна безпека, система екологічного моніторингу, безпека життєдіяльності у природно-техногенному середовищі, інформаційно-аналітична система підтримки прийняття рішень. Микола Миколайович був фахівцем із оцінки ризиків інформаційного впливу на людину, суспільство і державу та із управління проектами інформаційних систем.

Нагороджений грамотами Міністра оборони України, Начальника Генерального Штабу Збройних Сил України, Начальника Національного університету оборони України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Отримав офіційну подяку від Представництва в Україні Народної армії КНР.

Колектив Інституту висловлює щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного.

Світла пам’ять про Миколу Миколайовича назавжди збережеться в наших серцях.

 

Tags: