У період з 28 червня – 7 липня 2025 року науковці Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України (ІТГІП НАН України) брали участь у XXV International Scientific GeoConference on Earth & Planetary Sciences SGEM 2025, що відбулась у м. Албена, Болгарія.

Було представлено доповідь на тему: «Використання ГІС для інформування адміністративних органів про місця аномальних змін підстильної поверхні Землі на прикладі стану лісонасадження». Представлене в доповіді дослідження було проведено науковцями ІТГІП НАН України, авторами публікації є: директор ІТГІП НАН України, чл.-кор. НАН України, професор Трофимчук Олександр Миколайович; учений секретар к.т.н., с.н.с. Клименко Вікторія Ігорівна; старші наукові співробітники відділу досліджень навколишнього середовища Вишняков В’ячеслав Юрійович, к.т.н., Шевякіна Наталя Анатоліївна, к.т.н. Було проведено ряд консультацій з фахівцями, в тому числі з Департаментом інституційного розвитку та управління процесами Міністерства оборони України, а саме Глуган Ф.В. є співавтором даного дослідження.

Конференція проходила 7 повних академічних днів і включала нетворкінг з усними і плакатними сесіями, семінари, дискусії. На конференції будо представлено наукові роботи міжнародних вчених і дослідників з усього світу. Тематика конференції включала 6 основних наукових секцій:

  • Наука і технології в геології, розвідці та гірничій справі;
  • Геоінформатика, дистанційне зондування та штучний інтелект;
  • Водні ресурси. Лісові, морські та екосистеми океану;
  • Енергетика та чисті технології;
  • Екологія, економіка, освіта та законодавство навколишнього середовища;
  • Нано, біо, зелені та космічні технології для сталого майбутнього.

В конференції взяли участь делегати з таких країн: Україна, Албанія, Алжир, Австрія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Німеччина, Греція, Іран, Італія, Латвія, Лівія, Молдова, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Туреччина.

Матеріали SGEM конференції публікуються в збірнику матеріалів конференції (ISSN 1314-2704) і щорічно подаються для оцінки та індексації в ISI Web of Science; SCOPUS, Mendeley і COMPENDEX, CrossRef, SPRINGER Nature, EBSCO, ProQuest, Google Scholar, CiteULike, багатьох бібліотеках, таких як Британська бібліотека та багатьох інших. Усі прийняті статті отримують унікальний номер DOI, необхідний для визнання в міжнародних базах даних.

Науковий комітет сектору наук про Землю та планети (Earth & Planetary Sciences (EPS)) Міжнародної мультидисциплінарної наукової геоконференції SGEM складається із 28 членів, що є одними з найвидатніших науковців у відповідних галузях. Всі члени Комітету є викладачами та запрошеними професорами з університетів по всьому світу.

Директор ІТГІП НАН України, чл.-кор. НАН України, професор Трофимчук Олександр Миколайович є Членом Наукового комітету сектору наук про Землю та планети (Earth & Planetary Sciences (EPS)) з 2020 року, та є єдиним представником української наукової спільноти в галузі наук про Землю та планети.

Науковці ІТГІП НАН України представляють результати своїх досліджень щодо охорони навколишнього середовища, беручи участь у Міжнародній мультидисциплінарній науковій геоконференції SGEM з 2019 року по теперішний час щорічно двічі на рік.

 

Tags: ,