Можливість наукових стажувань, спільних науково-дослідних проектів і, перш за все, реальні контакти між співробітниками – так виглядатиме співпраця Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України з Опольською політехнікою — технічним університетом у місті Ополе, Польща.

Навчальний заклад відомий сучасними та інноваційними лабораторіями. Спеціалізовані пристрої допомагають науковцям та студентам, наприклад, симулювати землетруси, досліджувати високу напругу та інфразвук, або співпрацювати з роботом-гуманоїдом NAO. У рамках наукових праць тут займаються технологіями сучасних будівельних матеріалів, математичним моделюванням процесів для потреб промисловості.

Співпрацю між установами було розпочато виключно за онлайн-формулою. Підписали угоду директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, член-кореспондент НАН України, професор Трофимчук Олександр Миколайович та ректор Опольської політехніки професор Марцін Лоренц.

– Ми хотіли б підписати договір про співпрацю традиційним способом. Ми знаємо, яка ситуація, бажаємо, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Технологічний університет дуже активно займається допомогою своїм співвітчизникам. Ми з нетерпінням чекаємо можливості співпраці, – наголосив Марцін Лоренц.

Професор Анджей Ціхонь, декан факультету електротехніки, автоматичного управління та інформатики Опольскої політехніки підкреслив, що співпраця полягатиме в організації наукових стажувань співробітників Інституту в Опольській політехніці і навпаки.

Ми будемо проводити спільні наукові та дослідницькі проекти, організовувати спільні наукові конференції. А також подбаємо про реальні контакти між працівниками, – наголосив він.

 

Tags: , ,